O săptămână de vis pentru Sporting Apahida

| Scris de apahida.ro | 2017-11-27 | SPORT | |

Sporting Apahida a avut două etape de pomină în ultima săptămână, mai întâi au reușit o perofmanță greu de egalat, au marcat șapte goluri în 37 de minute celor de la Viitorul Feleacu, lucru care i-a demoralizat total pe jucătorii ”de pe deal”, care au decis să se retragă de pe teren, iar mai apoi au făcut un meci de zile mari la Florești.

Săptămâna trecut formația locală Sporting Apahida a livrat surpriza începutului turului de campionat reușind să câștige meciul disputat în deplasare cu C.S. Florești, una dintre pretendentele la promovarea în Liga a III-a. Meciul s-a terminat cu scorul de 1-0, golul de trei puncte fiind marcat din penalty de Raul Câmpean, în minutul 15 al întâlnirii. Formația locală urcă pe locul 8 în campionat și are evoluții din ce în ce mai bune!