Meci de cosmar la Gilău! Apahidenii nu se dezmint

| Scris de apahida.ro | 2018-11-19 | SPORT | |

Parcursul oscilant al echipei conduse de Florin Pojar din acest sezon continua. Un deznodamânt incredibil l-a avut meciul disputat în deplasarea de la Gilău  sâmbătă 17 noiembrie. Meciul părea să se îndrepte spre o victorie a oaspeților care au reușit să deschidă repede scorul prin fundașul Raul Câmpean în minutul 5. Până la pauză alb-negrii și-au dublat avantajul după ce șeptarul apahidenilor Alin Vasilaș a reușit și el să-și treacă numele pe tabela de marcaj. La pauză se intră cu scorul de 2-0 și nimic nu anunța finalul de coșmar ce avea să urmeze.

În repriza a doua gazdele întâlnirii Someșul Gilău au reușit să reducă din diferență abia în minutul 78. Chiar și așa calculele celor 3 puncte păreau făcute pentru Sporting Apahida. Însă gazdele au reușit să marcheze de 2 ori în ultimele 9 minute și au întors soarta partidei.

Someșul Gilău - Sporting Apahida s-a terminat 3-2 și echipa patronată de Carol Vlad cade pe poziția a 9-a a clasamentului fiind devansată la un punct de formația învingătoare Someșul Gilău.